Výzva?

4. dubna 2018 v 22:31 | Lenny |  Kecy kolem maturity
Ahoj, fakt dlouho jsem sem nic nenapsala... Ale to nikoho nezajímá, jdeme k věci! :)

Příští týden píši maturitní sloh z češtiny. Nedá se říct, že bych měla strach, možná zdravý respekt. Jde o to, že kdykoli jsem něco psala, měla jsem dost času. Tím nemyslím řádově hodiny jako spíš dny. Rozepsala jsem, co mě napadlo a vrátila se, až jsem měla chuť. Nejen co se týče blogu ale právě i u slohovek.

Proto si chci během toho týdne několikrát říct: "Piš!" a vážně budu muset něco napsat, abych se do toho dostala. Zároveň věřím, že vám mám co sdělit. Blíží se maturita a já pozoruji sama sebe, jak se střídavě hroutím, zároveň mám záblesky nadšení a občas se objeví naprostá flegmatičnost, nějak to přece dopadne, pro jedničky si nejdu.

Jak jsem naznačila na začátku, nechtělo se mi psát shrnující článek o tom, od kdy a proč jsem nepsala a jak se to teď změní a budu psát pořád nějaké zajímavé články. Jde mi o to abych prostě psala a fakt, že tenhle text zveřejním mi může jen pomoci v motivaci.

Jestli jste v podobné situaci jako já, rozhodně něco podobného zkuste, já cítím, jak se mi rovnají myšlenky a je to celkem příjemný pocit :)

Abych se dostala k něčemu konkrétnímu ohledně té maturity a školy obecně... Upřímně se bavím rozdílným přístupem učitelů. Máme takové, co mají jasnou představu o tom, jak se cítíme, co chceme a potřebujeme a vychází nám vstříc, bohužel je ale více těch, co nemají tušení a nijak nám tohle období nezlehčují. Jsou takoví, kteří nám dopodrobna řekli, jak bude zkouška (celou dobu píši o ústní části) probíhat a jdou ochotni si to s námi vyzkoušet. U některých naopak můžeme jen odhadovat a polemizovat nad tím, komu z těch, co zkoušku dělali, věřit. Všude je to stejné, o učitelích se prostě mluví a přestože vás neučí, slyšeli jste o něm dost.

Aby bylo jasno (i pro mě), nehodlám si tady zkoušet jednotlivé slohové útvary nebo jednotlivá zadání z předchozích maturit. Chci psát i když nechci, abych se do toho trochu dostala.Následující články (jestli se donutím) budou podobné tomuto, nad obsáhlejší co se týče něčeho smysluplného i rozsahově. Teď potřebuji udělat spoustu věcí na zítra. A kdo ví třeba budu i pár hodin spát... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. dubna 2018 v 7:36 | Reagovat

Přeji ti ať maturita i tvá slohová cvičení tady na blogu vyjdou 8-)

2 Atheira Atheira | Web | 5. dubna 2018 v 8:48 | Reagovat

Maturita z češtiny je hrozná fraška. To dáš s prstem v nose a se zavřenýma očima. Hlavně se nestresovat, nepropadat panice a bude to dobrý.

3 Dívka s inteligentní přezdívkou Dívka s inteligentní přezdívkou | Web | 5. dubna 2018 v 10:01 | Reagovat

Maturovala jsem loni a musím souhlasit s komentářem výše, byla to fakt fraška.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama