Deníček maturantky o svaťáku

24. dubna 2018 v 21:38 | Lenny |  Kecy kolem maturity
Všimla jsem si mého posledního článku na hlavní stránce. Není to poprvé, ale o to víc by mě zajímalo, podle čeho se jednotlivé články vybírají. Abych byla upřímná, nejsem s ním ani moc spokojená. Nepřipadá mi výjimečný nebo zajímavý. Jen si nějak potřebuju uspořádat myšlenky o tom, co se vlastně děje a pobčas sem něco hodím. Původně mělo jít o jeden z tréninků na sloh z češtiny.
Ten už mám za sebou a snad se brzy dozvím výsledek. Očekávám dvojku, ale víc než na mém názoru smozřejmě záleží na hodnotiteli. Jak bude vyspaný, kolik už toho bude mít přečteného, jestli ho něco zaujme a jestli bude ochotný můj text číst dvakrát.
S větším napětím ale očekávám výsledky přijímaček. V sobotu jsem psala TSP na Masarykovu Univerzitu. Výsledky mají být "do konce dubna", tak jsem zvědavá, jestli se je dozvíme až 30. dubna v pondělí nebo snad hned zítra. Nechci se k tomu raději nějak více vyjadřovat. Sice tuším, kolik bych přibližně mohla mít bodů, ale percentil se předvídat nedá. Tím spíš, že se mi tento rok zdál test v některých ohledech jiný. Řekla bych, že je čím dál jednodušší matematika a naopak jsem měla problém s verbálním oddílem.V kulturním přehledu a kritickém myšlení jsou úplně náhodné věci, analytický oddíl a prostorová představivost mě baví a s angličtinou je to opět složitější. Jsem schopná vyřešit úlohy ze zmíněných oddílů zadané anglicky, textu rozumím dobře a když se objeví neznámá slovíčka, dokáži si smysl domyslet. Pak ale mám do textu na vynechané místo vybrat jedno z pěti nabízených slovíček, které se tam nejméně/nejvíce hodí a nějaké domýšlení smyslu je k ničemu, pokud znám jen dvě z pěti. Nijak si nestěžuji, takhle to prostě mám :)
Z maturity celkově mám respekt a bojím se ústní části, ale rozhodně si nejdu pro jedničky, nemám důvod. Což je na první pohled v rozporu s tím, že se chci všechno na učit a reálně to umět, chci vědět, o čem mluvím. Uvědomuji si ale své schopnosti a neschopnosti a hlavně fakt, že nejvíce bude záležet na tom, jak budu působit a jak zvládnu nervozitu. Protože naučit se to prostě musím! :D
Ode dneška jsem doma, mám svaťák. Reakce každého člověka, který se to dozví, je stejná. Závidí, říká, že je super, že mám volno a můžu se válet. Ehm, jo, jasně. Válím se a budu... ale s hromadou papírů a knížek. Nejvíc mě děsí to, kolik je otázek a že bych se měla stíhat naučit čtyři denně, abych byla v klidu, přestože mi během roku trvala jedna otázka týden. Dobře, mám volné celé dny a jsem celkem odhodlaná, ale najednou nacházím lásku k zahradničení, vaření, každou chvíli chci jít s někým ven, narážím na zajímavé knížky, které ale musí ustoupit těm k maturitě z češtiny a děsím se dne, kdy třeba začnu pravidelně běhat. (což by možná nebylo na škodu... )
Chci si vytvořit denní režim. A chci ho dodržovat. Déle než půl dne. Prosím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 25. dubna 2018 v 13:16 | Reagovat

Jsem na tom teď podobně, až na to, že svaťák mě teprve čeká (ale takové to "osobní volno" jsem si udělala už teď, protože známky jsou uzavřený a tohle je poslední týden, kdy máme ještě naposledy klasicky předměty).
Musím říct, že se ústní části maturity bojím opravdu dost, jelikož vím dopředu, že budu pořádně vystresovaná. Písemných už se po čj nebojím, protože vím, jak to probíhalo (ale přece jen tam ten stres bude taky).
Už se hlavně neskutečně těším, až bude všechno za mnou. Přeji mnoho úspěchů, ať se maturita vydaří! :)

2 Sane Sane | Web | 25. dubna 2018 v 16:16 | Reagovat

I já jsem na tom podobně, také nervózní z přicházející maturity, kdy chci být dobře připravená a zároveň vím, že na to v některých věcech prostě nemám - a že za tu čtyřku budu nejspíš velmi ráda.
Tvůj článek mě zaujal hned na začátku, kdy píšeš o TSPčkách - taky jsem psala, v Praze, a mé dojmy jsou teda hrozné :D  :D
Přeji ti hodně štěstí při učení o svaťáku, protože vím, že brnkačka to není a že štěstí se bude hodit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama