Nová záložka v prohlížeči

5. srpna 2017 v 12:45 | Lenny
Po návratu ze SESu jsem cítila potřebu vyjádřit moje pocity ohledně těch pár úžasných dnů. Tady se to vůbec nesetkalo s úspěchem, za to na jiné blogovací stránce ano. Na mám taky dva články s podobným obsahem, ale větší čteností. Komentáře tam sice nejsou, ale několoik lidí mi napsalo a z článků mám každopádně lepší pocit.

Napadá mě více důvodů, proč tomu tak je.

  1. Je to pro mě něco nového, takže jsem byla jako obvykle nadšená a psaní šlo lépe.
  2. Lidé to četli cíleně, třeba i hledali to, co tam následně našli.
  3. Psala jsem v esperantu, použila jsem interní vtípky a nemusela jsem spoustu slov vysvětlovat, esperantisté podobné akce znají
Kombinací toho všeho vzniklo něco moc fajn. Mám tam teď 7 článků. Z toho 3 jsou krátké povídky, které vznikají docela zajímavým způsobem. S kamarádem (ze SESu) si navzájem napíšem 5 náhodných slov, která pak musíme použít v příběhu. Trénujeme si tím nejen esperanto.


Zároveň tam začínám psát anglicky a španělsky. Za 9 měsíců budu z obou jazyků maturovat, takže je potřebuji začít používat, to je podle mě nejlepší způsob, jak se zlepšovat.

Chtěla jsem ale psát spíš o čtení na té stránce. Hodně dobře tam funguje navrhování dalších článků k přečtení. Na začátku při registraci sice zaklikáte nějaká témata, která vás zajímají, ale vaše hlavní stránka se mění po každém navštíveném blogu. A vážně se tam objevují články, které se tváří, že je chcete číst.

Po rozkliknutí jste buď nadšení a přečtete to na jeden dech a nebo se po pár větách vrátíte. Tak je to ale všude. Já tam mám od začátku hromadu návodů na zlepšení produktivity, něco o sobním rozvoji, psaní a podobně.

Už teď to působí jako reklama (že by mi platil někdo ze světové platformy :D) , takže si můžu dovolit napsat následující. Doteď nechápu, že je to celé zdarma. Miluji a oceňuji přehlednost, jednoduchost a spoustu kvalitních článků. Placená verze je možná lepší, ale pro mě zbytečná. Jedná se o audionahrávky, že vám autor čte článek a vy si můžete číst s ním...? A vlastní design vašeho blogu. K tomu se tedy nechystám.

Jsem zvědavá, jak mě to bude bavit dál. Sem psát budu, protože češtinu tam cpát nechci, ani by to nikdo nečetl. Jen nemám originální nápady na články, které by bavily mě i místní čtenáře.

Takže tak, jestli vás to zaujalo, určitě nějaké zajímavé čtení najdete. Nejvíce tam je ale angličtiny, s tím počítejte :)

Odkaz: Medium
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama