Jsme propojení?

8. srpna 2017 v 9:40 | Lenny |  Zamyšlení
Včera rodiče mělou měli nehodu... Ne, nebude to smutný článek, naopak :) Jednak se téměř nic nestalo a hlavně jsem si uvědomila něco o mně, nich a vzájemném propojení, o tom, jak funguje psychika...

Vymysleli to asi před 2 dny. Že pojedou spolu na jedné (velké) motorce. Chystali se k Macoše a pak k rodině na Moravu. Oba promýšleli, jak všechno zaříddit, já dostala podrobné instrukce, co kdy musím uděla a jak se starat o psy. Oba milují motorky, taťka na ní jezdí kdykoli může a myslím, že moc dobře. Vždy si v klidu a pomalu užívá přírodu... :D Ale bylo cítit, že se jim moc nechce. Já jsem myslela, že je to právě kvůli rodině mamky a taťkovi.

Odjeli včera kolem 11. Já v tu dobu nebyla doma, jen mi mamka zavolala těsně předtím, jestli mám klíč. Já měla strašnou potřebu jí říct, ať na sebe dávají pozor. Upřímně, pak jsem byla prostě ráda, že je volný dům :) Někdy před 4. mi volal taťka. Že si jeho kamarád potřebuje půjčit káru, ať mu všechno odemknu a otevřu. To mi asi divné nebylo, prostě jsem šla. Cestou jsem potkala kamaráda a chvilku jsme spolu byli i po předání káry.

Napsala jsem našim, kde jsou. Odepsali, že u Brna a že večer budou doma. Nadšená jsem nebyla, to jsem si sama doma moc neužila (nic v tom nehledejte, prostě jsem občas ráda sama a oba rodiče teď mají dvoutýdenní dovolenou). Ale dvakrát jsem se jich zeptala, jestli jsou v pořádku. Utvrdili mě, že ano, že to prý mamka už nemůže s taťkou vydržet :) To mělo být vtipné, ale já jim prostě nevěřila. Cestou domů jsem sestře napsala, že z plánovaného třídenního výletu sešlo a naši se vracejí domů. Taky se nenechala přesvědčit, že se nic nestalo.

Během pár následujících hodin mi přišla sms, že snad do 11 budou doma, že jsou všude objížďky. Pak se to ještě dvakrát posunulo a já šla spát.

Možná kolem půlnoci jsem slyšela vstupní dveře, ale předtím žádné bublání motorky, zasáhlo mi to do snu. Zdálo se mi, že to jsou policisté a chystají se mi říct, že přece jenom budu doma sama... Ale najednou tu byla mamka a říkala, že dorazili a jdou spát.

Mluvila jsem s nimi až teď ráno. Řekli mi, že už kolem 3. do nich někdo nacouval. Motorku jsem viděla. Vypadá pojízdně, jen trochu zmačkaná. A naši nejsou ani zmačkaní, jen nějaké škrábance snad :)

K Macoše tedy ani nedojeli, odvolali všechny rodinné navštevy. Místo toho volali tomu kamarádovi, co si k nám jel pro káru, aby pro ně dojel. Měl zákaz mi cokoli říct a zvládl to. Kdyby použil nějaké jedno špatné slovo, mohla jsem si myslet kdoví co se nestalo :)

Sestra ještě nic neví a než o tom s ní budu moci mluvit, potřebovala jsem se někomu svěřit. Takže moc děkuju za přečtení. Právě mám slzy v očích a už se píše trochu hůř :) Jsem šťastná, že se nic nestalo, ale zároveň si uvědomuji, že mohlo a vážně nevím, co bych dělala...

Chtěla jsem se ale dostat k tomu, že já celou dobu tušila, že celou dobu něco dělo. Už jen ty sms zprávy. Když mi taťka napsal, že mají toho druhého dost, odepsala jsem otázku, jestli není mamce špatně (Dneska čajíčkuje :)). A tu dobu jí dobře rozhodně nebylo. Ten napůl sen mě fakt děsí a bude se špatně zapomínat. Ještě jsem zvědavá, co řekne sestra, až se to dozví, byla v práci, tak asi neměla čas nad tím moc přemýšlet, ale něco podobného se nestalo poprvé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Matýsek Matýsek | Web | 8. srpna 2017 v 9:53 | Reagovat

Tušení v rodinách a u blízkých jsou prostě reálné... Ještě že se nic nestalo.

Mimochodem, co to máte za motorku, že bublá :D?

2 lennyspis lennyspis | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 10:04 | Reagovat

[1]: Yamaha Virago 1100 a vážně bublá! :D Já si doteď nemůžu vzpomenout na ten zvuk, co motorky normálně dělají.

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 8. srpna 2017 v 11:36 | Reagovat

Tohle není nic neobvyklého, ale já to nepřisuzuju žádnému "propojení" ani nadpřirozenu. Vždycky jsem si myslela a myslím, že zvláště pokud člověk někoho/něco dobře zná a ono to vybočí z normálu, i když sotva postřehnutelně, jeho mozek dokáže velmi rychle zanalyzovat celou situaci a přijít na to, že něco nesedí. No a pak už záleží na kontextu, aby k tomu dovytvořil možné scénáře toho, co vlastně to je :)

4 Eliss Eliss | Web | 8. srpna 2017 v 12:30 | Reagovat

Ještě že se nestalo nic horšího, je zajímavé, jak dokáže v takových situacích zafungovat intuice, přeji ti ať se už žádná podobná situace neopakuje :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama