Nemocnice, den 2

7. června 2017 v 8:19 | Lenny |  Deníček
První probuzení v 5, prášek na uklidnění a na spaní. Druhé probuzení v 6, poslední příprava na operaci. Třetí probuzení v 7, sprcha a převlečení do andílka. Operace byla naplánováná na 8.30. Už jsem nespala, vlastně jsem jen ležela a koukala do stropi, když šla kolem M. nebo Š., tak jsem se usmála. Bylo asi 8.15 a sestřička popojela s postelí, "Tak jedem.". Dostala jsem čepičku a snažila se nepozvracet cestou po chodbách, kterými mě vezli, chvíli pozadu, chvíli popředu, narazili do futer... Nic moc cesta, nebudu lhát.

Má postel se zastavila v menší místnosti, která nebyla úplně příjemná, za to jsem měla výhled na sál. Do očí se mi nahrnulo pár slz. Spíš proto, že jsem cítila, že bych se měla bát. Nikdo u mě nebyl a nemluvil se mnou. Říkala jsem si, co tu teda dělám, jak dlouho budu čekat? Konečně nějaký kontakt, usmál se na mě chlapík v modrém, pozdravil mě a už jsem mířila do vedlejší místnosti. Přisunuli mě k operačnímu stolu (stolu?) a ten týpek mi řekl, ať si přelehnu. Achjo, těšila jsem se na tu speciápní přesunovací plošinu, která by to udělala místo mě. Měla jsem fakt problém se normálně hýbat, ale nějak pomalu to šlo. "Pán v modrém" (ráda bych vymyslela něco vtipnějšího) se mi smál, "Radši na záda.", chtěla bych vidět jeho v mém stavu :D Něco jsem na to asi řekla, ale přemýšlela jsem, koho mi připomíná. Měl jemný přízvuk, možná ruský? Každopádně se moc hezky usmíval, to jsem potřebovala vidět, uklidnil mě :) Představila se mi paní anestezioložka a další sestra, která se mi hned vrhla na žílu. Cukla jsem sebou a týpek v modrém mi lehnul na nohy, koukla jsem na něj jakože "Jsi v pohodě, kámo? Co děláš?". Rozhodně jsem neplánovala nespolupracovat nebo snad utíkat. Kanylu přilepila, on se zvednul a začali jsme si povídat. Hned moje první věta po ulehnutí byla "Můžete už mi, prosím, něco píchnout?". Nemohli. Řekla něco o tom, že anestetik musí být akorát, ani málo ani moc. Moje reakce? "Tak radši moc, prosím", smích. Mluvili jsme o škole. Klasicky první otázka, kde studuji a co potom. Mám pocit, že odpovídám už pořád doslova stejně, nezdálo se mi to jako zajímavé téma. Ale paní doktorka chodila na stejnou školu a měla několik stejných učitelů. Zeptala jsem se, "A měla jste pana X?", "Jo, měla, on ještě učí?", "No jasně, ten tam bude, dokud ta škola nespadne", smích, "Došli jsme k tomu, že mu je asi 64.", "No, to se říkalo už před 20 lety a vypadá pořád stejně.", další smích.

První injekce se slovy, že se mi "možná" bude "trošku" točit hlava. Zavřela jsem oči a povídala dál. Smáli se mi, ale mě připadalo, že takhle mluvím normálně. Těžko říct, jestli to bylo vtipné nebo chtěli navodit v rámci možností příjemnou atmosféru. Slyšela jsem "Už jde doktor.", měl zpoždění, další injekce. Rozbolela mě ruka a krční páteř, cítila jsem tam mravence. Paní doktorka řekla "Tak, kysl..." a už mi tahali dýchací hadičku z krku. Napůl jsem seděla, nevím, jestli jsem kašlala nebo zvracela, ale byl přede mnou ten chlapík v modrém. To je jeden záblesk po operaci, druhý je z chodby, vezli mě pozadu a já se ptala, jestli to dopadlo dobře. Postel ale držel kluk, kterého znám. Chodí do školy ve stejném městě, na zdrávku. Nezdálo se, že by chtěl mluvit.

Už jsem byla na pokoji. Jako první jsem se ptala na moje spolupacientky, byly tam dvě prázdné postele. Poprosila jsem o kapesník, vysmrkala jsem se, utřela si oči a usnula. Napojili mě na přístroj, každých pár minut mi měřil tlak. Dělalo to docela hluk, cítila jsem se špatně, že M. a Š. nemůžou spát. Potom (zpětně jsem zjistila, že pár minut po přivezení) mi bylo fakt dobře, vzala jsem mobil a facebook. Zavolala jsem mamce, vůbec mi nebylo rozumět, asi jsem zněla hrozně, ale chtěla jsem jí říct, že to mám za sebou a žiju. Napsala jsem pár lidem a vyfotila jsem se... :D Kdybych tady nebyl anonymní, fotku byste viděli a určitě se i zasmáli. Taková oteklá brambora :D Teď si to nedokži srovnat časově, ale stála za mnou sestřička a ten kluk, píchal mi injekci na bolest. Pomohla. Na chvíli. Po dalším otevření očí tam byla sestřička s nějakou holkou, taky na praxi. Ta to moc neuměla, bolelo to a slyšela jsem setřičku, jak říká "Děláte si srandu, takhle tě to učili?" a pokračovala ještě na chodbě. Tohle asi proběhlo hned po tom návratu ze sálu, dávalo by smysl, že mi pak bylo dobře... Nebo jsem spala, těžko říct, asi to je jedno :D

Vybavuji si vizitu, zrovna byla velká i s primářem, na otázku "Co vy?" jsem řekla, že "Asi dobrý", alt jsem nevěděla, jak se cítím a jim to stačilo. Od 3 odpoledne a ž do dalšího dne mě sestřička nutila vstávat a zkoušet čůrat. První pokusy jsem tam ani nedošla, motala jsem se a chtělo se mi zvracet. Ona ale měla větší výdrž a přicházela častěji. Povedlo se to až další den o půl páté ráno. Sestřička mě totiž strašně vystresovala. Myslím si, že je normální, že to nejde, takže vyhrožovat mi cévkováním úplně nemusela... Jiná sestřička (ta na první pohled nesympatická) mě naopak uklidňovala a říkala, že o nic nejde. Vždyť narkózou se tělo zastaví a vodu, co jsem do sebe dostala, moje tělo prostě potřebovalo než aby ji vylučovalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 7. června 2017 v 8:35 | Reagovat

To ti nezávidím. :) Víš ale určitě se najde někdo kdo s tebou soucítí a věnuje ti trochu té pozornosti navíc. ;) Uží si to tam.

2 Magicmax Magicmax | Web | 7. června 2017 v 8:36 | Reagovat

Jinak dneska se stala na http://zskopec.blog.cz/ hrooozná věc. Tomu blogu, který provozuje škola, někdo zjistil heslo a odehrává se tam poměrně zajímavá věc!

3 Lucifer Lucifer | E-mail | Web | 7. června 2017 v 8:37 | Reagovat

Ano, smysl má jenom změnit existenční situaci lidí

Ano, vše je jako hra Tetris. Tato hra je stará už 33 let a pořád je oblíbená a stala se tak herní klasikou. Proč je tato hra tak dlouho oblíbená, v čem je to skryté kouzlo? To kouzlo je v jednoduchosti, lidi milují to co je jednoduché, všechny úspěšně počítačové hry jsou jednoduché! Podívejme se na úspěšné ideologie, a zjistíme, že jejich úspěch byl v jednoduchosti, pokud je současná konzumní kapitalistická ideologie neúspěšná, je logicky příčinou složitost, a pokud někdo přijde s jednoduchou konzumní ideologií, tak on uspěje, a tato jednoduchá ideologie, zde bude velmi dlouho.

Kapitalismus je složitý, protože je spojen s extremismem, proč je kapitalismus vždy spojen s extremismem? Příčinou je to, že zaměstnanec kapitalisty, je v kapitalismu brán jako robot na dobíjecí baterie, který musí makat jako robot za trochu peněz, a když díky nemoci nebo stáří, pracuje pomalu nebo chybuje, tak je nahrazen jiným modernějším robotem co má vysoké vzdělání. Potřebujeme takový ekonomický systém, ve kterém nebude už zaměstnanec brán jako levný robot, lidi nejsou roboti na dobíjecí baterie! Dosud všechny změny byli jenom povrchní ale to nestačí, musíme jít do hloubky a restartovat celý konzumní systém globálně.

Můj GVKB systém je založen na digitalizaci, lidi vyplní na internetu GVKB dotazníky a po úspěšné digitalizaci se jejich genetická těla eliminují v krematoriu. Lidi budou existovat jenom v GVKB holografické virtuální realitě, kde si muž nakreslí; manželku, psa, děti, auto, dům, kosmickou loď, atd. představivosti se nebudou klást žádné meze ani limity, nebude se vám líbit manželka, tak jí vygumujete a nakreslíte si novou manželku, budete se i moci vrátit do minulosti a zkusit to znovu třeba desetkrát, až to budete umět dokonale.

Svým způsobem budete jako dítě v těle matky, které zatím nezná realitu, ve které matka fyzicky existuje. Realitu plnou složitých problémů, přenecháme; strojům, počítačům, robotům, atd. bude to cesta z očistce do ráje, už nebudeme myslet na to jak hromadit to co milujeme a potřebujeme, v novém GVKB ráji si můžeme vše nakreslit, anebo to vygumovat když se nám to nebude líbit. Jsme tím, v jaké existujeme situaci, nemá smysl měnit lidi pomocí genetiky a výchovy, smysl má jenom změnit existenční situaci lidí, tak že bude každý jenom GVKB inteligentním programem, který nemusí platit; poplatky, pokuty, daně, clo, atd. a chodit jako robot do školy a zaměstnání.

4 Eliss Eliss | Web | 7. června 2017 v 12:14 | Reagovat

Snad už bude vše lepší!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama