Na čem opravdu záleží?

29. května 2017 v 14:44 | Lenny |  Zamyšlení

To jsem taky ležela na sluníčku, pomalu upadala do mdlob z horka a zamyslela jsem se, co by se mi hodilo sem napsat. K nějakému oživení a určitě nárustu návštěvnosti by blogu prospěly články třeba o politice, v čele se Sobotkou a Babišem, dalším teroristickém útoku nebo Kajínkovi. Za pár slov by určitě stála i Kazmova poslední One Man Show. Končí maturity, mně bude čekat příští rok a po tom, co jsem se na ně byla podívat, bych se měla pomalu začít připravovat...

Neříkám, že se k ničemu z toho nevyjádřím, ale jsem ochotná si nechat ujít nějaký ten hype a v klidu a po svém budu psát o něčem jiném :)

Ještě vleže na dece jsem otevřela oči, obrazně i doslova a napadlo mě téma toho, jaký vliv na nás mají všechny ty výše napsané novinky, často jen titulky nebo krátké reportáže v různých médiích. Zůstaňme u politiky. Nemám dobrý pocit z toho, že jsme krmeni tím, jak na sebe nějací joudové házejí špínu. Nás (obecně lidi) to ale zajímá, šíříme to, přemýšlíme, kdo je ten špatný a dobrý...

Ve skutečnosti by ale neměla demise žádný vliv. Možná někdo na základě toho změní svůj postoj a názor, ale ve volbách to poznáme jen minimálně. Jako vždy se politika trochu zamíchá, ale velkou změnu nečekám.

Změny ale časem přijdou. Mám takovou svoji teorii, která asi nebude nijak výjimečná... Všimla jsem si, že když přijde nějaká aféra v politice, jeví se mi později jako uměle vytvořená, aby zakryla něco závažnějšího. Například po tom, co Zeman řekl v rádiu pár slov sprostě, vyplynula na povrch spolupráce s Čínou.

Po celém světě se toho děje strašně moc, dobrého i šptného, důležitého i nezajímavého. Není v lidských silách o všem vědět. Ale podle čeho "se vybírá", co nás zaujme? Jsou to ty vtipné věci? Nebo záleží na tom, odkud se o nich dozvíme? Nebo je to celé o náhodě? A jak bychom to mohli ovlivnit, jestli vůbec?

Média tvoří lidé. Lidé jsou všude a mohou za všechno (mně samotné to připadá dost pesimistické, omlouvám se :D). Něco se s nimi stane, často kvůli jiným lidem. A kdo o tom napíše a kdo si to přečte? Lidé. Takže snad nejsou spory o tom, že na to, čím vždy pár dní žijeme, mají vliv lidé.

Koukala jsem na záznam "přednášky" Filipa Horkého. (Spolupracuje s Veselovským a Drtinovou v DVTV) Ano, je zvláštní. Ale když si zvyknete na jeho projev, určitě uznáte, že je jeho pohled na média zajímavý. Vysvětluje tam, jak si nechává svým mobilem filtrovat novinky a jak s nimi dál pracuje. Předpokládám, že o tomto světě leccos víte a video určitě stojí alespoň za rychlé "proskákání" :)

Sama nevím, k čemu jsem se chtěl dostat. Určitě vyjádřete svůj názor na to, co a proč na nás má vliv a co bychom s tím mohli dělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. května 2017 v 15:12 | Reagovat

Co se politiky v našem státě týče, jsem jen za kašpary celému světu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama