Sterakdary

4. února 2017 v 10:04 | Lenny |  Inspirativní lidé
Věnovat se tomu, co vás nejvíc baví? Pomáhat tak dalším lidem a inspirovat je? Ano, čtete další článek o dalším zajímavém člověku, jehož příběh by mohl zaujmout i ty, kteří se nepohybují ve světě her a internetu. Jde totiž (opět) o youtubera. Tentokrát zároveň i streamera a redaktora. Tuším, jaký mají blogeři vztah k youtuberům, ale zkuste se nenechat odradit tímto úvodem :)


Jmenuje se Radek Starý, je mu 24 a pochází z Ostravy. Nic moc zajímavého? Mně se třeba líbí přeskupení písmen jména a příjmění a jeho přezdívka. Přišla jsem na to úplnou náhodou a při hledání fotek se mi domněnka potvrdila. Věk by asi taky nebyl podstatný, ale koukněte se na fotky. Asi nikdo by správně neodhadl, že je mu víc jak 20 :) A co se týče bydliště, napadají mě dvě zajímavosti. Nechci říct z východu, ale z oblasti mimo Prahu je hodně zajímavých a úspěšných lidí. Jako by měli potřebu dokázat, že jsou stejně dobří nebo dokonce lepší. A také se mi líbí, že Sterakdary mluví spisovně. Což jednak při komentování a celkově při projevu působí profesionálněji, ale hlavně to nevnímám jako pózu nebo něco umělého. Spisovný jazyk je podlě mě specifický pro Moravu a Slezsko. Výjiměčně mluví sprostě, ale neuslyšíte od něj třeba slovo dobrEJ nebo bySME.
Hru vždy představí, mluví hodně formálně, ukazuje, jak se hraje, co se dá dělat a co se mu líbí. Když si ji diváci oblíbí, natočí další pohledy a někdy potom streamuje (hraje živě) na twitchi.

Hrám se věnoval vždycky a přestože nemohl tušit, jak moc se všechno kolem vyvine a mohl jen doufat, že se hrami jednou bude živit, já si myslím, že je tak nějak předurčený ke komentování a bavení lidí. Možná je to vášní a cílevědomostí, ale třeba hlas a přirozený smysl pro humor se úplně ovlivnit nedá...
S videotvorbou začal jako jeden z prvních v Česku. Dlouho byly na youtube nejpopulárnější hry, což se mu samozřejmě hodiilo. Jeho kanál nebo dříve Sophy.cz sledovala velká část aktivních uživatelů youtubu. Není divu, že se dostal k dalším projektům a je úspěšný nejen tam.
Upřímně, nechce se mi odněkud přepisovat jeho příběh a informace, koukněte se radši na super inspirativní video, kde se všechno dozvíte od něj.Vybavuji si, že jsem jeho videa sledovala kolem roku 2013 a v omezené míře další tři roky. Dlouho jsem si ale nepřihlásila odběr. (Promiň Stéro, teď už jsem jeden ze šupáků.) Nesledovala jsem videa pravidelně, ale občas jsem si projela několik, která mě zaujala a věděla jsem, že kdykoli budu mít v nějaké hře problém, třeba s ovládáním, na jeho kanále najdu řešení.

Rozhodně se nepovažuji za hráčku, dokáži vyjmenovat asi deset her, jaké jsem kdy hrála... A podobně jsem na tom s filmy. O to zajímavější mi přijde, že tak moc zbožňuji PodcaSTR. To je pravidelný, živě vysílaný pořad o herních a filmových novinkách. V každém díle jsou trailery a a hlavní téma, které se vždy týká her, youtubu nebo něčeho blízkého. Abyste si mohli rychle udělat názor, tady je sestřih jednoho náhodného dílu. Chápu, že zhlédnutí jednoho setřihu dost pravděpodobně nezaujme natolik, aby PodcaSTR získal další věrné diváky, ale u mě tomu tak bylo. Přiznávám ale, že jsem se naplno bavila až po shlédnutí tak tří celých dílů. Baví mě totiž to, jak se k sobě ti tři chovají, každý je něčím typický, dělají na sebe narážky a časem si začnete všímat interních vtípků. PodcaSTR sleduji i proto, že si pak nepřipadám mimo, když slyším název hry nebo filmu. Spoustu věcí si pamatuji a jsem schopná se vyjádřit k tématům ohledně počítačů a internetu.


Je pro mě zvláštní ho nazývat youtuberem. On sám o sobě tak nemluví a nepatří mezi tu skupinu. V Česku se to označení bere skoro jako nadávka, za což můžou někteří tvůrci a také mladé publikum. Sterak má ale super přístup, působí na mě strašně mile, takový hodný, starší brácha :)

Předpokládám, že vás video Draw my life zaujalo a musíte alespoň tušit, že tenhle týpek je vážně fajn člověk. Já oceňuji hlavně upřímnost, to, že baví lidi, je kreativní a dělí se o svoji radost. V několika ohledech toho máme hodně společného, což se mi taky líbí :) Jsem si jistá, že je jeho příběh rozhodně inspirativní.Jděte ho navštívit a udělat mu udělat radost :)

ODKAZY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 4. února 2017 v 10:39 | Reagovat

Zaujalo mě, jak hezky o něm mluvíš :-) Jdu se mrknout na jeho videa!

2 VIDÍM Z TOHO ZVUKY VIDÍM Z TOHO ZVUKY | 6. března 2019 v 14:30 | Reagovat

Já toho Radka prostě miluju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama