Listopad 2016

Poutavý název článku

19. listopadu 2016 v 19:57 | Lenny |  Zamyšlení
Znovu a znovu se pouštím do pokusů o předání mých myšlenek. Vážně se chci zlepšit ve vyjadřovacích schopnostech, protože mě ničí (jo, brzo umřu), že mě něco napadne, ale neumím správně zvolit slova...

Vodopád vědomí z vlaku

13. listopadu 2016 v 21:39 | Lenny |  Deníček
Jedu… takhle… po trati… Jedu… přes… kopce… Tu písničku nemusím. Vlastně mě trochu děsí. Už ten klip mi nedělá dobře. Vykoukla jsem z okna vlaku. Další chyba. Viděla jsem Měsíc. Září (odráží světlo) až moc jasně. Budu se dívat jen přímo před sebe. Je tu prázdná sedačka. Mám celé kupé jen pro sebe.


Nevěřila bych, že mě něco podobného napadne, ale těším se na zítřek, pondělí. Dnešní den se mi prostě nelíbí, utekl rychle, necítím se dobře. Do toho ta písnička, Měsíc a průvodčí mě pozdravil už potřetí… Poprvé jsem mu popřála hezký den já, tak odpověděl. Před kontrolou jízdenky se to taky dá pochopit. Potřetí jsem si řekla, že je milý… Ale jestli se potkáme při vystupování, tak… Tak už se vlastně nemusím bát, protože já půjdu pryč a on pojede dál.


Zamýšlím se, kdo tyhle řádky čte, co si o nich a o mně myslí…

Jsem strůjcem svého osudu?

11. listopadu 2016 v 19:28 Zamyšlení
Říká se, že ano, že náš život je jen nás a o nás, že můžeme přímo ovlivnit, co se nám děje…
Já jsem to také říkávala. Ne tak hloupě jako "Můžeš si za to sám.", spíš jsem nejdříve hledala příčiny problémů v těch lidech, kteří se jimi trápí. Nebo "Stačí chtít."

Věřím, že spousta věcí je jen o našem přístupu. Chápu, jak je to myšleno a často se nedá nesouhlasit. Čím dál častěji se ale dostávám do situací, kdy mám pocit, že to, co a jak dělám, nemá vliv.