Honza Mikulka

25. října 2016 v 19:40 | Lenny |  Inspirativní lidé
Kdyby měla rubrika nějaký podtitulek, tak ho právě tento člověk vystihuje doslova. Jsem nadšená, že se můžu podělit o můj názor na něj a následně i o radost z jeho videí. Zároveň mi ale dochází, že o něm vlastně moc nevím, přestože je celkem otevřený :)

Na svět se směje už 25 let. Bydlí v Praze, ale poslední dobou tam moc nebyl kvůli dobrodružstvím, o která se tak rád dělí prostřednictvím videí.Nejvíc na něm obdivuji to, jak dokáže dělat tolik věcí současně. Pracuje ve streamu, studuje vysokou školu, cestuje a dost času věnuje i svým přátelům. Všechno spolu samozřejmě souvisí, protože v práci dělá videa, škola souvisí s mediálním světem a často cestuje právě kvůli práci. Na videu z běžného dne jsem si nikdy nevšimla, že by nevěděl, co bude dělat dalších pár hodin a o pomyšlení na nudu se nedá mluvit. Pozdě večer býval unavený, ale pořád se usmíval a vždycky se těšil na další dny.

Samozřejmě, že se jako u každého objeví i horší nálada nebo má (možná :D) i odpočinkové dny, kdy toho moc nedělá, ale v tom případě se logicky nenatáčí. Proto lidé jako on vyvolávají iluzi, že mají dokonalý život. Pokud si to ale uvědomíme, více oceníme mnohdy nezáměrnou motivaci a optimismus.

Závidím mu také spontánnost, na Silvestra večer vyrazil sám do Německa, protože tam je fajn ohňostroj :) Tři měsíce na škole ve Walesu. Studium v zahraničí asi není tak výjimečné, ale VIDEA se z něj se hodí, jestlii nad něčím podobným uvažujete.

S cestováním jde přirozeně ruku v ruce nějaké to riziko, občas smůla a nezdar. To všechno se týká i Honzy, ale na nepříjemné situace reaguje úplně jinak než většina lidí, hlavně Čechů, které znám… Stalo se, že ztratil kufr, nestihl letadlo, zranil se, nestíhal… Ale usmál se a vyřešil to.


Zase jsem pozadu. Nejsledovanější video České bomby je totiž z roku 2008. Jde o klip, jakousi parodii... Věřím, že jste starší videa viděli, ale já jsem zkrátka spokojenější s těmi, co produkuje teď :)

Troufám si napsat, že se ve světě youtubu vyznám (Pomineme množství času, který jsem strávila sledování často nesmyslných videí). Spoustu youtuberů sleduji už téměř pět let. Začala jsem v době, kdy největší z nich měl dva tisíce odběratelů a nikdo si nenadával... O tom se třeba rozepíši jindy (nebo taky ne :D). Chtěla jsem jen dát najevo, že znám různé typy videí a tvůrců, takže můžu hodnotit. Moc lidí jako je Honza jsem si nevšimla. Cítím z něj hlavně upřímnost, která je mnohými nedoceněná. Pro mě je ale klíčová k tomu, abych někoho sledovala a měla ráda. Přijde mi trochu introvertní. Jak jsem psala, společenský život má asi bohatý, ale před kamerou působí nejistě, zvláště mezi lidmi.

Hodně ráda mám sérii Vlogolená z cest po Argentině, Itálii, Maroku, Novém Zélandu a Irsku. Za zhlédnutí určitě stojí i pár videí z každodenního života. Pojmenování Každodenní život ale určitě neznamená nudu.

Zmínila jsem stream a přidávám spolupráci s Jankem Rubešem. Natáčí spolu Honest Prague Guide, kde ukazují, co je dobé i špatné v Praze. Doporučují (vidět je většinou jen Janek) různé podniky a památky, odrazují od předražených obchodů, restaurací nebo směnárny. Učí turisty, jak cestovat vlakem, metrem a MHD… Název pořadu je dost vystižný ODKAZ.
Spolu s novináři se dostal na Olympiádu do Norska a Brazílie. Na videích je vidět, že zdaleka nešlo jen o zábavu, ale i o včasné poslání nasbíraných a upravených materiálů. Výsledek jsme mohli vidět na Facebooku a Youtubu Českého Olympijského týmu.


Netuším, jak přesvědčivě článek působí, každopádně za kouknutí na video nebo instagram se super fotkami nic nedáte. Naopak by zvýšená návštěvnost mohla Honzu přimět, aby se zase pustil do natáčení :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama