O článku, počítadle, škole a budoucnosti

10. září 2016 v 20:01 |  Deníček
Po náročném týdnu ve škole jedu vlakem domů. Samozřejmě jsem unavená, to bych nebyla já :) Naštěstí jde o spíše příjemný pocit, že jsem ze sebe něco vydala a něco udělala a rozhodně se nedá říct, že bych byla úplně vyčerpaná.

Pravdou zůstává, že jsem sem nezavítala už delší dobu. Mám omezené možnosti, nejen časové, ale i co se týče internetu. Oba tyto problémy se snažím řešit. Kvůli začátku školy jsem si pár dní na blog ani nevzpomněla. Ano, stydím se. Už proto, že jsem podobné věty u ostatních blogerů nikdy moc nechápala :) Říkala jsem si, že když někoho psaní baví, tak si čas najde vždycky. Občas to ale vážně nejde.

Každopádně po dnešním miniifarktu mám opět novou chuť do psaní. Konečně jsem se totiž dostala na internet, koukla na blog a spatřila obrovské číslo ve statistikách. První myšlenky směřovaly k tomu, že se mi tu zase procházeli roboti, ale pak jsem si všimla komentářů. Jejich počet odpovídal tomu, že můj článek (ODKAZ) opravdu četlo hodně lidí a patrně se dostal na hlavní stránku. Všechny komentáře jsou pozitivní a jako vždy mě potěšily. Z čeho ale radost nemám je fakt, že jsem tu "událost" propásla. Minulé a zároveň první zveřejnění mého článku (ODKAZ) jsem si uchovala alespoň pomocí printscreenu. A ikdyž mi obrázek bude časem připadat jen vtipný a zbytečný, v tu chvíli jsem byla šťastná a stejný pocit přeji každému :) Je super, že někdo čte moje výžblebty, ale když mojí práci vážně někdo ocení... :)

Podobné tématické články píši moc ráda, dohledávám si kvůli nim informace, o které se pak ráda podělím. Bohužel nejsem s článkem o BucketListFamily úplně spokojená. Což bych asi neměla psát a ani nevím, co mi vadí. Patrně tam je všechno, co by mělo a přijde mi zajímavé, ale tahle rodinka by si zasloužila něco víc.

V pondělí se chystám dát na blog počítadlo návštěvnosti. Ten datum vychází na půl roku od založení blogu a zveřejnění prvního článku. Líbí se mi myšlenka Malého prince, že čísla jsou jen pro dospělé. Děti si všímají důležitých věcí… Já i přesto chci nějakou spolehlivější statistiku návštěvnosti, navíc mě ten obdélníček bude i trochu motivovat, abych více vydávala články. Možná tam moc dlouho nevydrží, protože mě čísla trošku děsí a asi si nechci představovat ten počet lidí. Uvidíme, sami poznáte :)

Jsem ve třeťáku na gymplu a nevím, co k tomu konstatování dodat, přijde mi to dost vystihující :D Jako každý rok se mi i tento zdá hodně náročný. Učitelé toho na nás už stihli nahrnout hodně a máme naplánované testy na příští týden. Když se v myšlenkách vrátím zpět, tak o prváku mluvili všichni jako o obtížném, už kvůli tolika novým věcem jako prostředí, spolužáci nebo přístup, druhák se mi zpětně zase tak strašný nezdá. Za to od třeťáku jsem očekávala velkou změnu. Každý jsme si zvolili semináře z předmětů, které nás zajímají. Z toho by podle mě mělo vyplývat, že se budu soustředit hlavně na ně... Ve skutečnosti ale více času padne hlavně na matiku a chemii, abych vůbec prošla do "maturitního ročníku", jak příští rok učitelé nadšeně nazývají.
Na gymplu vadí, že se musíte učit všechno. Pravda, "musíte" je silné slovo, ale já prostě čtyřky nechci :) Jde mi o to, že na zajímavé předměty nemám čas kvůli těm otravným. Hodně s tím souvisí i fakt, že naše škola je více zaměřená přírodovědně. Asi ne oficiálně, ale učitelé na tyto předměty jsou mnohem náročnější a důslednější. Oproti tomu učitelé na humanitní předměty jsou většinou pohodáři a dá se s nimi i mluvit. Nevýhodou je, že toho například v češtině nebo dějepisu neprobereme ani zdaleka tolik, jako v biologii a fyzice... Nejen já mám pak samostudium skoro všech předmětů, z některých je toho strašně moc a snažím se je pochopit a z některých zase málo.
Díky tomuto jemnému rozhořčení jsem ztratila nit a nevím, k čemu jsem se vlastně chtěla dostat. Tak mi napište, jak začátek školního roku vnímáte vy :)Lenny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 10. září 2016 v 23:47 | Reagovat

jó začátek školního roku :D jasně
ale tu matiku ti závidím, jako absolvent jazykově nacpaného gymplu s naprostou neschopností učit se cizí jazyky stejně jako mateřský, ti tu matematiku závidím :) jo kdyby to tak bylo i u nás

2 Cecílie Cecílie | Web | 11. září 2016 v 12:39 | Reagovat

Gympl je vlastně příprava pro studium na VŠ. Učit se všechno málokomu vyhovuje, ale zase je pak širší výběr k dalšímu studiu.

3 lennyspis lennyspis | E-mail | Web | 11. září 2016 v 16:07 | Reagovat

[1]: Jakože ti chyběla matika? :)

[2]: Samozřejmě... Já jsem ráda za všeobecný přehled, leccos jsem už i využila, ale pořád je humanitní a přírodovědná větev nevyrovnaná, např. 3 roky laborek z biologie, chemie i fyziky pro všechny povinně...

4 gitty93 gitty93 | E-mail | Web | 11. září 2016 v 17:42 | Reagovat

[3]: jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama