17. 8.

17. srpna 2016 v 13:22 |  Deníček
Domeček, stolek, puzzle, olympiáda... Dneska je to vážně dlouhý článek, ale plný obrázků :)
Několikrát, vždy na jaře jsem začala uklízet domeček na zahradě. Už tam stojí asi osm let. První tři roky jsem tam prožívala celé dny, sama nebo s kamarádkou. Zažil toho hodně, sloužil například jako "záchranná stanice" pro plyšová zvířata. Měla jsem tam i kuchyňku s restaurací, kam se mi občas povedlo někoho donutit přijít. Měl možnost toho ochutnat hodně, od bábovky, přes hranolky až po guláš. Mezi hlavní suroviny ovšem patřil písek. K tomu tráva, nejlépe čerstvě posečená, kůra, kamínky, občas nějaké čerstvé ovoce a pár kvítků z náhodných květin... Ty byly jen vzácně, aby mamka nezaznamenala ztráty :)Při psaní těchto řádků jsem cítila pár slz v očích... Rozhodně ne ze smutku, ikdyž je mi trochu líto, že nemám žádné fotky. Pár vzpomínek mi v paměti zůstalo ještě živých. Doufám, že aspoň někteří víte, o čem píši a zažili jste podobné "vaření" :)

Trošku jsem odbočila. Už několikrát mé pokusy o znovuvzkříšení domečku nevyšly. Dlouho ho rodiče využívali jako skladiště, takže jsem musela všechno dostat pryč, pořádně uklidit a vrátit jen užitečné a hezké. Zametání bylo a stále je nekonečné, domeček totiž nedisponuje dveřmi :D První vlna vyklízení mě několikrát šokovala, až moc smetí se hýbalo...

Abych byla trošku pozitivnější, teď můj hlavní koutek vypadá takhle :)


Ještě není úplně hotový, ale jsem celkem nadšená, když si vzpomenu na první pohled do domečku po zimě. Našla jsem třeba i pár hromádek vyloupaných oříšků, asi tam přezimovala nějaká veverka :)

Můžete vidět provizorní postel, pár knížek, kousek kytary a stojan na malování.


Nejdéle jsem se mazlila se stolkem. Nedá se říct, že byl nějak ošklivý. Jen mě napadlo, že by se mi do mého letního útočiště hodilo něco barevného.


Barvy jsem sehnala a tak na sebe práce nenechala dlouho čekat.


Rušilo mě přitom tohle satanovo dílo :D Nevím, proč jsou z hodin moji rodiče tak nadšení. Já jsem vážně šílela. Tikají dost nahlas. Když už jsem se chystala je nějak zneškodnit, tak zrovna začaly odbíjet 12...

Nějak se mi povedlo to překonat a výsledek si můžete prohlédnout na první fotce :)


První přišly na řadu nohy. Při rozmíchávání zelené jsem si uvědomila, že žlutá se zelenou nejsou jen mé oblíbené barvy. Zároveň symbolizují olympiádu v Brazílii :)


Velmi aktivně sleduji olympiádu, souvisí s tím má vlastnost se nadchnout. Myslím, že si už pamatuji hodně jmen, chápu pravidla několika pro mě nových sportů a snad se mi hodiny strávené touto zábavou nějak vrátí :)

Nejvíc mě bavil vodní slalom, na ten jsem se těšila už delší dobu předem. O záživnost se trochu zasloužil i spolukomentující Vávra Hradilek. Celkově jsou tito "experti", jak o je nazývají, určitě přínosem, sledování vnímám jako mnohem záživnější, když o závodě a sportu mluví někdo, kdo sport vážně zná na vlastní kůži. Sledovala jsem všechny závody a jízdy. Češi měli velkou smůlu, Prskavec mohl mít zlato, C2 byla taky dobře rozjetá a Kudějové také nezbývalo moc :)

Hodně času jsem strávila i u juda. Teď mě tak napadá, že šlo o úspěšné disciplíny :D Náhoda! :) Judo je vážně fajn, Krpálka jsem si všimla už dřív a tak jsem se těšila na jeho zápasy. Jeden z mých poznatků je, že ženy - judistky působí mnhem více nebezpečně. Podle mě jsou i více agresivní než muži.

Tenis upřímně až tolik nesleduji, není pro mě příliš zajímavý :)

Teď sleduji atletiku, těším se na další rychlostní kajakáře a kanoisty. Dostál mě fakt dostal :) Vydal ze sebe úplně všechno, když si šel pro medaili, tak byl velmi vyčerpaný. Nakonec je ale určitě šťastný.

V průběhu her hodně přemýšlím nad olympiádou a sportem samotným, takže se po ukončení můžete těšit na nějaký shrnující článek, kde nebude chybět trocha filosofie :)


Už odmalička mám velkou zálibu v puzzlích, začínala jsem samozřejmě na šedesáti kouscích, dostala jsem se ke dvěma tisícům. Více už se mi zdá zbytečné a nepraktické na skládání. Nemám až tolik místa, abych mohla skládat větší :) Přesto úplně miluji první pohled na krabici, dlouhé třídění, okraje, pak nejdelší část a posledních pár puzzlíků :) Nevím, jak jste na om vy, já užmám jen pár míst, kam bych mohla další hotové puzzle dávat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. srpna 2016 v 16:52 | Reagovat

To puzzle je super! Dostala jsem chuť taky něco složit... :D

Jinak na to vaření z písku si taky dobře pamatuji! Vařila jsem pro kočky :D
Děda mi občas dokonce dovolil si půjčit sůl :)

2 slunecnyden slunecnyden | Web | 29. srpna 2016 v 20:22 | Reagovat

Ten stolek a domek je úžasnej. Moc se ti povedl. Je to dobré mít nějaké útočiště... a puzzle jsem ráda skládala. Teď už na něj nemám čas.

3 lennyspis lennyspis | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 9:52 | Reagovat

[1]: Když bude chvilka, určitě skládej, je to super relax :)
Sůl? Takovej luxus jsem neměla :D

[2]: Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama