Duolingo

20. července 2016 v 22:20 |  Zajímavosti
Duolingo je super stránka a aplikace na učení jazyků hravě a hlavně účinně :)


Autorem je Angličan Luis von Ahn, který je známý jako tvůrce reCaptcha. (obtěžující opisování kódů, sloužící ke kontrole proti robotům)

Duolingo můžete používat v prohížeči na této adrese. Je dostupné i jako aplikace, jejíž používání je pro mě mnohem pohodlnější. Najdete ho na Windows, IOS i Androidu :)


Pro znalé angličtiny je možné se učit 27 jazyků a tohle jsou ty nejpopulárnější:


V češtině se můžeme učit zatím jen angličtinu. Zkoušela jsem to, brzy mě nadšení přešlo. Jednak jsou ke každému jazyku jen základy, které v angličtině ovládám a hlavně mi nebyly uznávány některé překlady. Jako Češka samozřejmě znám ke každému slovu více výrazů a s tím Duolingo asi úplně nepočítá a u jiných jazyků se to nestává tak často.

Teď se tam učím ruštinu, španělštinu a esperanto. Následující obrázky jsou screeny z Esperanta, protože mě baví asi nejvíce. Napsala jsem o něm i článek :)

Všechno je rozdělené do krátkých lekcí. Vlevo vidíme, že mě toho čeká ještě hodně. Vpravo to, co už mám za sebou a také, že se k lekcím moc často nevracím a neopakuji si.
Jednotlivá cvičení jsou různá, jedodušší a těžší - poslech, skládání slovíček do vět, překlad a výběr z více možností a další.Každý uživatel si na začátku může nastavit "goal" (a pak hho kdykolik změnit nebo zrušit), například pět cvičení denně. Pro někoho to funguje jako dobrá motivace. Akorát mě dokáže naštvat, když si vzpomenu pár minut před půlnocí a už nestíhám :D
Když se vám ale daří, tak se sovička usmívá nebo i chválí! :)


Pár dalších obrázků je výběr zajímavých a vtipných vět:


Miluješ mě nebo jí?

Skoro jako Být, či nebýt? Samozřejmě se jedná o běžně používanou větu, která se hodí každému :D


Můžeš mi říct, proč to děláš?
Prarodiče jsou lidé.
Duolingo vás naučí velmi důležitá fakta. Kde jinde získat podobné informace? :)Potká ji a padá.
Tady si nejsem jistá doslovným překladem (Ha, hlavně, že tu píšu, že angličtinu zvládám), každopádně jde o velmi zajímavou a opět užitečnou větu.


Ženy líbají muže, protože je hezký.
Žádná novinka, řekla bych :DJediné, co mi vadí je, že vadí i malý překlep v angličtině. Beru, že je to chyba, ale té větě přece rozumím. Nic zkrátka není perfektní :)Určitě Duolingu dejte šanci. https://www.duolingo.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama