MS v hokeji 2016 - Zahájení

6. května 2016 v 23:26 |  Aktuality
Hned na začátek chci upozornit na to, že se v hokeji nevyznám :D Z toho vyplývá, že následující řádky jsou jen mé pocity nebo informace z jiných zdrojů. Myslím, že jsem typický nárazový vášnivý fanoušek. Tedy člověk, který se o hokej (nebo jinou aktuální událost) zajímá jen když jde o něco víc a slyšíte o dané věci všude, ať chcete nebo ne.

Dneska (6.května), jak už jste si určitě všimli, začalo Mistrovství světa v hokeji 2016 v Rusku. Jde o 34. MS v hokeji, protože první oficiální proběhlo v roce 1982 ve Finsku, ale jako součást Olympijských her byl hokej už od roku 1920.

Viděla jsem alespoň část ze všech tří dnešních zápasů, Švédsko vs Lotyšsko (2:1), Kanada vs USA (5:1) a... chvíle napětí... Česko vs Rusko (3:0). Abych byla upřímná, z mého laického pohledu (jak už jsem zmiňovala, rozhodně se nepovažuju za hokejového experta) nešlo o hokej na vysoké úrovni. Minimálně nemůžu s klidným svědomím napsat, že jsem sledovala napínavé nebo zábavné zápasy, jak tomu bývá mezi vyrovnanými týmy. Už jsem si odpověděla, proč tomu tak bylo, jde samozřejmě o první, vyřazovací zápasy.

Nějaká fakta:
  • V našem týmu je 13 nováčků, tedy hráčů, kterří jsou v národním týmu poprvé. Myslím, že už byla potřeba nějaká změna a hráči jsou motivováni k tomu se předvést.
  • S největší pravděpodobností neuvidíme hrát Jardu Jágra. Nepovažuji ho za nijak důležitého hráče, co se týče výkonu. Ale určitě měl vliv na psychiku, o atmosféru v týmu, ta s ním mohla být lepší a mnoho mladších hráčů si splnilo sen, když si zahráli v nároďáku se svým idolem :)
  • Dnešní góly dali Kundrátek, Červenka a Birner.
  • Střely na bránu byly vyrovnané, 27:25.
  • Vyloučení také, 5:5, přesilovku jsme využili jen jednou.
  • Nejbližší zápasy ČR jsou v sobotu s Lotyšskem, v pondělí se Švédskem, ve čtvrtek s Norskem a v pátek s Kazachstánem.

K mistrovství se ještě prostřednictvím pár článků vyjádřím, ale rozhodně ne po každém zápase :)

Zdroj a zázroveň odkaz na aktuality a veškeré informace: MS v hokeji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama