MS v hokeji 2016 - A jsme doma

20. května 2016 v 17:46 |  Aktuality
Právě čtete můj poslední článek ohledně letošního mistrovství, slibuju :) (Pravděpodobně se ještě zmíním o konečném výsledku po úplném konci, ale už jen v deníčku)
Nebojím se říct, že skoro všichni ví, jak jsme (Opět se omluvám za MY) včera dopadli v zápase proti USA. Zápas to byl hezký, vyrovnaný a napínavý. Co nemůžu nezmínit jsou rozhodčí. Jejich trestání je přinejmenším diskutabilní. Nechci působit tak, jakože bych utkání odpískala lépe, ale na jasnou nespravedlnost naráželi i naši komentátoři. Ty považuji za rozumné a předpokládám, že by nekritizovali a neupozorňovali na chyby rozhodčích bezdůvodně. Nemám na mysli jen jeden konkrétní zápas, podobné situace vznikaly častěji. Jenže tentokrát se to týkalo přímo nás-mě a dost možná to i ovlivnilo výsledek zápasu. Ano, kdyby došlo na nájezdy, tak hráči USA mohli být lepší. Jenže při spravedlivém vylučování ze hry (tím myslím netrestat hráče, který je faulovaný), bychom třeba občas (záměrně přeháním) měli na ledě kompletní pětici hráčů a dali jsme nějaký gól. Jak trenér a sami hráči říkají, kdyby se hned k prvnímu gólu přidal druhý a stav tak byl 2:0, už by se hrálo jinak...

Konec s kdyby a možná... Já samozřejmě chápu, že je často velmi obtížné správně zhodnotit daný zákrok, ale rozhodčí mají přece k dispozici záznam z několika kamer, zpomalení, konzultace a podobné vymoženosti, tak proč je nevyužili?
Tohle je můj názor na danou věc a doufám, že se ještě bude nějak řešit, byť se výsledek již nezmění.

Abych byla i trochu pozitivní, tak jsem našla pár čísílek, kvůli kterým by na nás neměli ostatní zapomínat. Předně jde o našeho brankáře Dominika Furcha, který se může chlubit (zatím) zdaleka nejlepší úspěšností a to rovnými 96 %. Další super údaj který zmíním je naše umístění, oficiálně totiž česká výprava skončila na pátém místě. V základní skupině jsme prohráli jen jednou a to po prodloužení, tudíž jsme celkem ztratili jen tři body. Když uvážíme, že se od niašií výpravy neočekávalo nic velkého a rozhodně nepatřila mezi favority, považuji páté místo za super výsledek.

O hokeji jsem se bavila s mnoha lidmi a máme podobné názory. Obávám se, že se počítalo se včerejším vítězstvím. Hráči a trenéři pravděpodobně ne, ale já ,jako tuctový fanoušek, jsem se rovnou dopředu obávala Kanady. Kdybychom totiž vyhráli ve čtvrtfinále, tak by nás čekal tento soupeř. Pořád by se ale pobyt hokejistů v Rusku prodloužil...

Pro rýpaly je nutné poznamenat, že jsme hráli šest přesilovek a podařilo se využít jen jednu, což ukazuje, že jsme si možná nezasloužili jít dál. (Ikdyž přesilovky byly problémem od samého začátku a nebyly proměňovány ani proti slabším soupeřům) Zároveň tato poslední slova hrají trochu proti mému článku :)

Co napsat na závěr? Jsem spokojená, bavilo mě sledovat zápasy, tabulky, novinky, diskutovat a v neposlední řadě i psát. Takže si pojďme užít poslední čtyři zápasy, ve kterých se spolu utká Finsko, Rusko, USA a Kanada :)


Co Vy a hokej? Koukáte, zajímáte se? A jestli ano, co si myslíte o našem výkonu, zápasech a o rozhodčích...? Napište mi Váš názor :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama