Lidé, kteří nás obklopují

7. května 2016 v 19:27 |  Témata týdne
Svět, co je to svět? Planeta? Všechno kolem nás? Ne! Jsou to lidé. lidé jsou totiž všude a za vším. Často si neuvědomujeme, za čím vším stojí. Za dobrým i špatným, samozřejmě. I to je důvodem, proč jsem neměla ráda lidi. Myšleno přesně tak, ja jsem napsala. Když se mě na konci základky ptali, co jednou budu dělat, řekla jsem Cokoli, kde nejsou lidi. Což do jisté míry platí doteď, nevydržela bych celý den mezi lidmi, například v obchodě a na každého být milá. Radši budu někde sama, s pár lidmi, které znám a mám ráda a budu pracovat s neživými věcmi. Zkrátka úplně nepotřebuji lidský kontakt :)
Ale zpět k tématu, chtěla jsem tím říct, že Svět samotný je prostředí ve kterém jsme my. My lidé-jedinci. Jsme různí, nejen dobří a špatní, černí a bílí, malí a velcí. Každý člověk je jedinečný, úplně. Každý má svou vlastní kombinaci vlastností a proto se každý i chová jinak. K sobě navzájem a ke Světu.
Představme si Svět třeba jako akvárium-voda, ryby, rostliny. Zašpiní se čistá voda? Možná časem, ale rozhodně pomaleji. Lidé stejně jako ryby nemusí dělat nic a svět se vyvíjí. Obávám se, že spíše k horšímu. Nechci celý článek věnovat ekologii, znečištění a podobným záležitostem, které se řeší kolem mě a přesto jim nerozumím. I mí vrstevníci jsou nadšení ekologové, nadšeně debatují o problémech deštných pralesů i recyklaci... Ne všichni jsou ale tak zapálení protože je vážně zajímá, kam náš Svět spěje, jde o tlak, například médií, což jsou opět lidé.
Lidé píší knihy, točí filmy, staví budovy, profesionálně sportují, sází i kácí stromy, na druhou stranu zabíjí zvířata, jsou autory děsivých ideologií... To všechno je podle mě Svět, který nás obklopuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. května 2016 v 20:25 | Reagovat

Podle mě právě není moc dobré strkat lidi nejvýš. Protože pak se stáváme arogantními. Především k naší planetě, která nás živí...

2 lennyspis lennyspis | Web | 8. května 2016 v 7:36 | Reagovat

[1]:  Právě o tom je článek, lidé nemají být nejvýš, ale jsou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama