Interpals

31. května 2016 v 20:45 |  Zajímavosti
Před více než rokem jsem se zaregistrovala na Interpals a pár dní zpátky jsem na tuto stránku opět narazila a nemůžu si stěžovat :) Jo, možná na to, že se pomalu stává prostředkem k prokrastinaci... :D
Jde o obrovskou datábázi lidí, se kterými si můžete psát a pilovat si tak libovolný jazyk. Najdete člověka, který vyhovuje vašim požadavkům. Zajímá vás nejen věk a pohlaví, ale hlavně jeho jazykové schopnosti. V profilu si každý uživatelnavolí jazyky a jejich úroveň. Troufám si říct-napsat, že angličtinu tam zvládá každý a téměř všichni s ní ochotně pomáhají ostatním. Do druhé největší skupiny patří španělštináři, ale samozřejmě jsou zastoupeny všechny jazyky.
Vy sami si vytvoříte vlastní profil, který si upravíte tak, aby se o vás potenciální zájemci o psaní něco málo dozvěděli a chtěli vám napsat. Libovolně můžete vložit i fotku. Abych byla upřímná, tak si píšu jen s lidmi, co tam nějakou mají, ikdyž vím, že nemusí být jejich... :) Dál na profil patří nějaké zájmy, abyste věděli o čem si začít psát.
Já si zatím hledala jen španělsky mluvící kvůli španělštině, ale ráda bych, až bude víc času zabrousiilai do tajů dalších jazyků.
Celkem vtipné je, že se mi ozval Brazilec, co se učí česky, takže si pomáháme navzájem. Často pak dochází i k tomu, že si píši ve čtyřech různých jazycích najednou, s více lidmi samozřejmě. S většinou primárně španělsky s tím, že když si nerozumíme, tak přehodíme na angličtinu a pozdrav nebo pár frazí zkoušíme česky. Také jsem poznala týpka z Alžírska, který touží po tom studovat v Česku, najít si tu manželku, založit rodinu a už nikdy se nechce do Alžírska vrátit...
Když s kýmkoli narazím na téma Česko, tak ví nebo alespoň tuší. Co mě ale překvapilo, tak zatím psali jen pozitivní věci, kultura, architektura, pivo, holky... Upřímně nechápu, co na Česku vidí a hlavně všichni češtinu považují za velmi složitý jazyk. Asi je pro ně nějakým způsobem atraktivní tak, jako pro mě Latinská Amerika.
Za těch pár strávených hodin, jsem si všimla dost výrazných pokroků :) Postupně ustupuji od naučených frází, buď se učím nové nebo věty skládám sama. Dávám dohromady slovíčka... :D Samozřejmě používám slovník, někdy kontroluji i zbytečně, ale což... :D
Jediné co bych vytkla a asi si za to můžu sama je, že většina lidí, se kterými si píši, je v jiném časovém pásmu a občas máme problém se sejít :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 1. června 2016 v 18:10 | Reagovat

Tak to zní hrozně zajímavě! :) Zrovna příští rok se mi něco takového bude hodit, takže se asi taky zaregistruju :-D

2 lennyspis lennyspis | Web | 1. června 2016 v 20:11 | Reagovat

[1]: Je to vážně super, jen si dávej pozor. Chatování tam žere strašně moc času :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama