Slepota

2. dubna 2016 v 21:27 |  Témata týdne
Téma týdne, když jsem viděla anketu s hlasováním o tom aktuálním, okamžitě jsem chtěla kliknout na Slepota, ještě jsem neviděla výsledky, ani že už je rozhodnuto, v tu chvíli jsem byla "slepá". Téma mě dost zaujalo, ač se teď marně snažím přijít na to, proč. Pro začátek bych mohla navnadit na článek, který snad jednou napíšu a vydám, jde o další příspěvek do rubriky "Mé vzory, oblíbenci". Konkrétně o zpěváku, který si říká Thom Artway a do podvědomí se dostal kvůli písničce I have no inspiration, před měsícem se dostal ven klip k písničcee Blind man, odkaz je dole, určitě koukněte. Rozhodně se vyplatí víckrát a soustředit se na text, neměli byste litovat :)
Teď teda trošku k tématu, každý je někdy slepý, nechce vidět okolí nebo ani nemůže, brání mu v tom (často jen z jeho pohledu) důležitějí věci. Může být zamilovaný, takže neřeší školu, přece se nebude zajímat o známky. Na takové zbytečnosti přece není čas ani nálada, je tu ON nebo ONA.
Lidé jsou slepí vůči ostatním lidem, zůstávají u prvního dojmu, nechávají se ovlivnit vzhledem. Ať už vidí bezdomovce a odsoudí ho aniž by tušili, co si prožil. Nebo se zamilují do celebritky a vnímají jen její dobré vlastnosti ikdyž vůbec nemusí být tak skvělá jak vypadá a prezentuje se.
Můžeme být zaslepeni a ani o tom nevědět, vemte si třeba aktuální situace nejen v Česku. Dějí se šílené věci. Nemyslím jen Čínského prezidenta, imigranty, teroristické útoky. Poslední dobou je toho vážně hodně a co se dostane k nám? Myslím, že funguje dost silná cenzura. Vidíme jen to, co chtějí ti nahoře a co je horší? Nedá se s tím nic moc dělat...
Zaslepit nás může i úspěch, něco se podaří, vnímáme jen co se se právě stalo. Ale kvůli tomu můžeme přijít o potenciálně ještě lepší zajímavější věci. Samozřejmě se naopak podaří vyhnout těm negativním.
Všechno má svá pro i proti, ale nebuďme slepí! Hlavně ne vůči lidem.

(Záměrně jsem se vůbec nepouštěla do fyzické slepoty to se úplně nehodí.)


Lenny :)

https://www.youtube.com/watch?v=hbt7Q29XLiI
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama