Ona II.

20. dubna 2016 v 19:37 |  Příběh
Myšlenku nedokončila, probudila se v posteli, byla sobota, půl desáté. Všechno jí bolelo a měla obvázané pravé koleno. Netušila, co se stalo. Šla do kuchyně pro něco k jídlu, všichni jí kývli na pozdrav jakoby nic.
"Jak dlouho jsem doma?" zeptala se zbytku rodinky u stolu.
"Přijela jsi včera v pět jako každý pátek, co je to za otázky?" Táta evidentně neměl dobrou náladu, nikdo jiný si nevyjádřil.
"Takže jsem od té doby doma...?"
"Samozřejmě" Mamka vypadala vyděšeně "Jsi pila nebo co?"
Byla strašně unavená, vzala si pití a šla do postele, velmi zmatená. Stále přemýšlela, jestli vážně něco neměla. Ale pamatovala si, že šla běhat, potom tu větev... Jenže cesta zpátky domů a do postele ve vzpomínkách nebyly. Zase usnula.
Spaním strávila celý víkend, ani nejedla, nebyla venku. Sama sebou byla opět až ve vlaku. Příliš nepřemýšlela nad uplynulými událostmi, ne že by ji nezajímalo, co se stalo. Spíš vážně nevěděla, co to bylo a nechtěla se tím trápit, třeba jednou přijde správný čas a dozví se vše, co má.
V kupé byla s dalšími třemi lidmi, psem a fretkou v kleci. Na její vkus to bylo hodně, zasahovali do její osobní zóny. Tudíž byla celkem nepříjemná i na kamarádku, které psala zprávu.
Konečně vlak zastavil v její cílové stanici a ona se vydala na cestu pěšky na internát, někdy jezdívá MHD, ale tentokrát ho nestihla. Možná to mělo i svůj důvod, konečně byla vážně jen sama se sebou. A tak šla, šťastná, přestože pršelo a zítro jí čekala škola.
Když přišla na pokoj, uvědomila si, že si nepamatuje nic z celé cesty, jen jak přecházela přes cestu a že viděla sanitku, to je všechno. Celkem jí děsilo, že si nemůže vzpomenout, o čem přemýšlela nebo co se dělo.
Vybalila se věci a šla o dvě patra níž, lákalo ji tam staré piano. Nehrálo úplně čistě a některé klávesy prostě nefungovaly, ale stejně měla z hraní radost…
"Tak snad už do postele, ne?" ozvalo se ode dveří.
"Zase protivná, nepřející vychna" pomyslela si.
Nahlas neřekla nic, vzala si klíče a šla na pokoj. Všimla si, že už je půl jedenácté.
"Co se to se mnou sakra děje?" Řekla už nahlas. Ve dveřích byla zase vychna: "To by mě taky zajímalo! Koukej spát a běda jestli ještě budu muset přijít a ty nebudeš spát!"
Nevěděla, co na to říct, a tak si lehla. V hlavě jí běhalo snad úplně všechno a nedokázala to ovlivnit…
Další den byl jako každý jiný, všechny naplánované testy samozřejmě proběhly, uskutečnilo se i přepadové zkoušení. Koho to asi tak mohlo potkat. Právě probíranou látku celkem ovládala, ale před celou třídou mluvit? Byla rudá snad úplně všude, cítila, jak jí v hlavě tepe krev a strašně se jí klepal hlas. Odešla se známkou 2-. Učitel jí tak, podle jeho slov, ohodnotil kvůli nejistému projevu.
"To dává smysl no…" pronesla cestou do lavice, snad ne dostatečně nahlas. Snažila se zůstat pozitivní, řekla si, že má aspoň na pár měsíců, možná do konce roku klid od zkoušení. Oběd jí chutnal, jídlo ve škole přece není špatné, co všichni mají? Po škole šla s menší partičkou spolužáků na čínu. Ráda s nimi chodila ven. Věděla, že jí mají rádi, prostě jen není dostatečně průbojná na to, aby si slovo vzala častěji a přehlušila ostatní. Ve škole se v ní něco zlomilo, asi hned po tom zkoušení, najednou byla mnohem pozitivnější.
I přesto se jí během několika dnů opakoval zvláštní pocit, že jí vypadávají krátkodobé vzpomínky. Buď se vážně nic důležitého neděje a tudíž není důvod si všechno pamatovat nebo… Neví, sakra, vážně neví…

Dny splývaly, o víkendech se dělo stále to stejné.

Až jednou, v neděli večer jela na intr. Vybrala si pozdější spoj, prostě se jí nechtělo tam být příliš brzo a nic moc jí tam netáhlo. Koukala z okénka, byli v lese. Mezi stromy viděla neobvyklé pohyby, možná nějaká stvoření. Srdce jí bušilo, snažila se sama sobě namluvit, že o nic nejde, mohla to být zvířata nebo vůbec nic… Nedařilo se, zavřela oči, snažila se uklidnit, ale stále zrychleně dýchala. To všechno před krásným klukem, byla si jistá, že už spolu někdy jeli, tentokrát si ale on přisedl k ní.

Všechny části:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama