Musíš to zažít

10. dubna 2016 v 20:16 |  Témata týdne
Každý si tuto větu nebo podobné jako "To si musíš zažít sám" "Na to jsi ještě mladý" už vyslechl, často tím rodiče obhajují své názory a chování. Nepamatuji si, kdy mi naposledy tohle slovní spojení řekl a myslel to pozitivně. Vnímám ho tak, že se do něčeho nemám plést nebo jako odrazování. Lidé, hlavně ti starší, podobné věty používají často, například "To jednou pochopíš" a výše zmiňované. Ale proč? Nemyslím si, že nás vždycky vážně před něčím bránit nebo nejsmedost staří. Takže si chtějí něco dokázat? Pokud to od nich slyšíme jako poslední slova hádky, tak asi ano.

Řekla bych tuhle větu někomu, například mladšímu sourozenci? Nevím, asi ne, už jen proto, že jí sama nemám ráda. Snažím se řídit profláknutým, ale nerealizovaným heslem "Co nechceš, aby ti dělali jiní, nedělej". Asi to má vážně něco do sebe, kéž by se tím řídili všichni…
Ale tím odbočuju, napadá mě ještě jedno, lepší využití těchto slov. Je super jít na přednášku nebo promítání fotek z cesty někam na úžasné místo. Sama využívámmožností a když můžu, tak se podobných akcí účastním. Každá další zkušenost s tím mě ještě více utvrzuje v názoru, že je skutečně mnohem lepší. se někam vydat To určitě potvrdí každý cestovatel. Přednášející vám sice předá pocity a ukáže vám, jak to tam vypadá , ale úplně vnímáte až sami. Přece jen se neddá popsat úplně všechno.

Abych to nějak uzavřela, věta Musíš to zažít nemá jen negativní použití, které nás napadne jako první. Proto POJĎME NĚCO ZAŽÍT!

Pak můžete vy sami lidem povídat a na závěr jim říct "Musíte si to zažít"!

Lenny :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama