Temnota ve světle

27. března 2016 v 22:44 |  Témata týdne
Musím se přiznat, že po přečtení těchto tří slov se mi nevybavily hluboké filozofické myšlenky, ale text písně od skupiny Jelen "Chci bejt tvý světlo ve tmě, dej mi ruku a veď mě, když se den k večeru naklání..." Asi také proto, že jsem nedávno byla na jejich koncertě, maximálně jsem si ho užila a mám opět na co vzpomínat :) Na pár koncertech a festivalech jsem byla, ale tahle skupina je podle mě vážně vyjímečná. Nedokážu s klidným svědomím říct-napsat, že mají dokonalé texty a bezchybnou hudbu (samozřejmě se mi líbí, a hodně, oceňuji například použití houslí, harmonika, trumpety a valchy společně s kytarami, baskytaru, bubnem a dalšími obvyklými nástroji :) A taky bych nebyla tak vyklepaná při prosbě o fotku po vystoupení :D ) Na jejich koncerty chodím také kvůli atmosféře. Neumím vyjádřit co konkrétně je na nich tak úžasného. Sami říkají, že si neskutečně dobře sedli jako lidi a je to vidět. Hlavně mě překvapilo jak byli milí, pravděpodobně proto, že ještě nejsou úplně známí a užívají si každý koncert a setkání s fanouškem.

Ale zpět k tématu, slova temnota a světlo znamenají pro každého něco jiného. Například pro mě je temnotou ve světle jednoznačně chemie ve čtvrtek. Už se blíží víkend, všichni se těší, předměty ve škole mám snesitelné... Je tu jediná vyjímka-chemie! Nebudu rozepisovat náš vztah, řekněme, že jsme si úplně nesedly :D
Současně nemůžu dostat z mysli obrázek jednoho člověka, vymykajícího se ostatním lidem na ulici, vyčnívá svým vzhledem.
Tím se dostávám k dalšímu příkladu, představte si skupinu lidí, nějaký super kolektiv. A jeden člen je jiný ostatním to kazí. Takže je temnotou ve světle.

Opět se vrátím k opačnému případu, tedy ke světlu ve tmě. Protože je mi tohle téma poněkud bližší. (doufám, že kvůli tomu nebude problém se zařazením k tématu týdne) Jde o to, že se mi tento případ zdá o něco reálnější a nechápu proč i optimističtější. Porovnáme je, světlo ve tmě VS temnota ve světle. Opět si představíme skupinu lidí, ve kterém případě je více světla? A vidíme raději světlou vyjímku, jakousi naději v temnotě a nebo temnotu, někoho, kdo kazí třeba i celou společnost tedy světlo? Tuto myšlenku nechávám otevřenou.

Abychom se odprostili od lidí, kterých má každý někdy dost, mám tu ještě něco. Poslední věcí, která mě napadla je tohle: Když večer po tmě hraju na keyboard nebo kytaru, všude je černo, ale hudba mi jako světlo stačí. A teď to nemyslím jen obrazně.

Je super, když máme člověka, který je pro nás Světlo ve tmě. Stejný člověk může být současně pro někoho tou Temnotou ve světle.

Tenhle článek jsem psala na několikrát a nevím jak bude působit na Vás, tak dejte vědět :)

Všem holkám přeju klidné pondělní dopoledne, v rámci možností a jestli někdo jdete na koledu (protože je přestupný rok) tak si to užijte :)


Lenny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama