Má to smysl?

15. března 2016 v 21:13 |  Názory
Jak už jsem psala, rozhodně nejsem zkušená blogerka, nárazově nějaké blogy čtu, ale moc jsem se nezajímala o vnitřní fungování. Snad mě brzy nepřejde nadšení :) Co mě ale trošku odrazovalo od toho vůbec začít bylo jednoznačně YouTube, tam trávím mnohem víc času, stejně jako velká část mých vrstevníků. U videí například kreslím, někdy usínám. Stačí jen tak poslouchat a získané informace (většinou nedůležité) okamžitě vypouštět druhým uchem ven. Při čtení toto asi úplně reálné není. Jasně, stačí si článek jen rychle pročíst, ale společně se čtením se moc činností dělat nedá. Dovedu si představit poslech nenáročné muziky.
Lidi jsou prostě už moc líní číst a sledování videí je mnohem méně náročné. Což mě přivádí k tomu, že věnováním se psaní, bych teoreticky měla méně času trávit tupým sledováním videí, která mi často nic nedají.
Co se týče tvorby, tak blog vnímám jako velmi kreativní činnost, videa jsou samozřejmě taky super, ale nejsem skoro vůbec technicky zručná (což natáčení, následné stříhání a další editace vyžaduje) a tady se mnohem lépe tají identita :) Aspoň prozatím určitě nestojím o to, aby mí přátelé četli moje články. Třeba by je to i bavilo a mohli by mi říkat názory a připomínky, ale já psaní beru trochu jako odpoutání se od reality. Nevnímám přitom starosti a problémy s běžného života, pokud to tedy není téma článku :)
Říkám si, určitě lidé chtějí číst tohle, tato písmenka, která teď mačkám na klávesnici? Je to zvláštní... :)
Nějakou dobu jsem byla přesvěědčená, že éře blogů už odzvonilo, ale opak je pravdou. Ano, blog už nemá každá dvanáctiletá dívka, ale lidé (často dospělé, tehdy dvanáctileté dívky :) ) stále chtějí psát vyjadřovat své názory nebo to třeba berou jen jako deníček. Co potvrdilo tuto moji "myšlenku" nahlédla jsem na nejnovější články a nově vzniklé blogy, myslela jsem, že blogy vzniknou maximálně dva za den... Už si to nemyslím :D a články byly zrovna vydávané každých pár minut.
Takže třeba ještě nastane nový BOOM blogů a máme se na co těšit :) Omlouvám se, jestli se tento článek špatně četl, jsem si vědomá, že je chaotický, ale v souvislosti s tímto tématem v tom nevidím problém.

Dobrou noc, ráno, den, krásnou přítomnost! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama